Az ország második legnagyobb városának számító Bengázi központi kórháza arról nem adott tájékoztatást, hogy a kormánypárti erők és a kikötővárost július közepe óta ellenőrző iszlamisták közötti összecsapásoknak hány civil áldozata volt szerda délelőtt óta.
A szélsőséges iszlamisták ellen májusban hadjáratot hirdető Halifa Haftár nyugalmazott tábornok vezette egységek a hadsereg és fegyveres civilek támogatásával nemrég újabb offenzívát indítottak Bengázi visszafoglalása céljából. Szerdán sikerült is ellenőrzésük alá vonniuk a Február 17-i Brigád nevű milícia főhadiszállását, amely Bengázi egyik külvárosában található. Biztonsági források ugyanakkor arról számoltak be, hogy a kormánypárti erőknek nem sokkal később vissza kellett vonulniuk, mivel az iszlamista harcosok támadás alá vették a régi katonai bázis közelében található állásaikat.
Az AFP francia hírügynökség helyszíni tudósítói szerint csütörtökre virradóra fegyverropogás és robbanások hallatszottak Bengázi több negyedében, délelőttre azonban már mérséklődtek a harcok.
Az észak-afrikai országban Moammer Kadhafi hatalmának 2011-es megdöntése óta a központi vezetés képtelen kiterjeszteni hatalmát az ország egészére, és nem tudja lefegyverezni vagy irányítása alá vonni a forradalom idején verbuválódott különböző fegyveres csoportokat.
Az országban teljes káosz uralkodik azóta, hogy Halifa Haftár hadjáratot hirdetett a szélsőségesek ellen. Azóta Tripoli mellett Bengáziban is heves harcok folynak a tábornokhoz csatlakozott erők és az iszlamisták között. A súlyos belpolitikai válságot jelzi, hogy Líbiában jelenleg két kormány és két parlament működik, miközben folyamatosak a fegyveres összetűzések a rivális csoportok között.