Nem sokkal korábban érkeztek meg azok az indiai nővérek, akik Irakban rekedtek méghozzá azon a területen, ahol a fanatikus ISIS kikiáltotta a Kalifátust és bevezette a sariat. Kerala állam évek óta exportál szakképzett egészségügyi munkaerőt Afrikába és Ázsia más országaiba, de az elmúlt hetek fejleményei Irakban és Líbiában elgondolkodtatják a döntéshozókat. Kerala állam főminisztere kérte India külügyminiszterét, hogy tegyen meg mindent a külföldön rekedt nővérek hazahozatala érdekében.
Líbiából az USA és Nagy Britannia és sok más állam is kivonta diplomáciai személyzetét miután Líbia ideiglenes kormánya közölte: nem ura a helyzetnek! A fegyveres milíciák hetek óta ádáz harcot folytatnak egymás ellen miközben a hadsereg és a rendőrség emberei szép csendben dezertálnak Líbiában. Szaif Al Kadhafi, a megbuktatott és meggyilkolt diktátor legkedvesebb fia, aki a miniszterelnöki tisztet töltötte be apja mellett, még a bukás előtt figyelmeztette a nagyhatalmakat: Líbia nem egységes állam, csak az olaj tartja egyben a különböző egymással marakodó törzseket! A jóslat beigazolódott: nem egészen három évvel Kadhafi bukása után teljes a káosz Líbiában, melynek déli részén az AQIM és más dzsihád szervezetek építenek ki infrastruktúrát: kiképző táborokat terroristák számára, akik aztán egész Afrikát fenyegethetik…
44 indiai nővér hazaérkezett a líbiai káoszból
Még több száz indiai vár arra, hogy hazaszállítsák Líbiából, ahol immár teljes a zűrzavar. Több mint ezer indiai dolgozott az egészségügyben, Tripoliban és Bengáziban. A 44 nővér először Tunéziába ment és onnan repült haza Kerala államba, Indiába.
(Visited 1 times, 1 visits today)