300 kilométeres tenger alatti vezeték köti majd össze a kutakat azzal a két úszó platformmal, ahol raktározzák majd a kitermelt olajat. A Total már régen jelezte részvételi szándékát, de a kitermelés nagy költségei miatt, elhúzódtak a tárgyalások. Most bejelentették: a Total 16 milliárd dollárral /11,5 millió euróval / vesz részt az angolai olaj üzletben. A Total már 1953 óta jelen van az olajiparban, Angolában. Akkor Angola még Portugália gyarmata volt. A függetlenség kikiáltása óta sem szakadt meg a kapcsokat. A Total ma is Angola első számú olajvállalata. Naponta 186 ezer hordót termel ki Angolában. A volt portugál gyarmat a második legnagyobb olajtermelő ország Afrikában Nigéria után.
Angolát a felszabadítási mozgalom kormányozza a függetlenség kikiáltása óta. Azóta Dos Santos elnök áll az ország élén. Ő a tanulmányait még a nagy Szovjetunióban, Bakuban végezte el. Azerbajdzsán fővárosa az olajipar egyik központja volt már a cári Oroszország idejében is. Dos Santos elnök családja az egyik leggazdagabb família Afrikában. Lánya Afrika leggazdagabb asszonya. Üzleti vállalkozásai sok mindenre kiterjednek, így az olajra is Angolában.
16 milliárd dollárt fektet be a Total Angolában
1,4-1,9 kilométer mélyen a tenger fenekén 59 olajkutat fúrnak. Ez a Kaombo Angola legnagyobb off-shore olajkitermelése. A nagy mélység miatt nagyon drága. A francia cég, egy angolai, egy kínai és egy amerikai olajvállalattal együtt vág bele a nagy üzletbe.
(Visited 1 times, 1 visits today)