Helyi halászoknak sikerült 43 túlélőt kimenteniük a vízből. A kongói rendőrség azt közölte, hogy eddig 19 halottat találtak és 34-en személyt eltűntnek nyilvánítottak, akik vélhetően megfulladtak, amikor a hajó felborult. Az ugandai hatóságok azt mondták, hogy a hajón a megengedettnél többen tartózkodtak. Az időjárási viszonyok sem voltak megfelelőek a hajózáshoz, mert út közben eleredt az eső. A hajó végül az ugandai partoktól nem messze borult fel és süllyedt el. A hatóságok azt mondták, hogy a hajón főként kongói menekültek tartózkodtak, akik Ugandába akartak eljutni.
Az Albert-tavon és a környező folyókon gyakoriak az ehhez hasonló súlyos szerencsétlenségek. A tavak ugyanis rendkívül forgalmasak és a hajók nem tartják be a közlekedési szabályokat. Emellett többségük rossz műszaki állapotban van és túlterheltek. A hajót üzemeltető vállalkozók pedig nem tartják be a kötelező biztonsági előírásokat, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy nincsenek felszerelve mentőcsónakokkal és nem rendelkeznek elegendő mentőmellénnyel a fedélzeten.
Az Albert-tó a Nagy-hasadékvölgy tavai közül a legszélesebb. Hossza mintegy 161, míg a szélessége 32 kilométer. A legmélyebb pontja 51 méter.