A per előző vasárnap kezdődött, a tárgyalást azonban az ülést vezető bíró akkor egy héttel elnapolta, mert Murszi ügyvédei kivonultak a tárgyalóteremből.
A gyanúsítottak a vádirat szerint titkos információkat adtak át egy külföldi országnak, a vádhatóság azonban nem közölte, hogy pontosan melyik országról van szó. “A vádlottak emellett Egyiptom biztonságának és stabilitásának megrendítésére biztonsági jelentéseket juttattak el az iráni Forradalmi Gárdának” – állította az ügyészség.
Az egyiptomi hatóságok Murszi mellett az őt támogató Muzulmán Testvériség iszlamista szervezet további harmincöt, “terroristának” nevezett tagját fogták perbe, akik 2005-ben állítólag szélsőségeseket szándékoztak a Gázai övezetbe küldeni, hogy ott a Hamász palesztin iszlamista szervezet segítségével, a Hezbollah libanoni síita milícia és az iráni Forradalmi Gárda által katonai kiképzésben részesüljenek, majd Egyiptomba visszatérve a Sínai-félszigeten működő terrorcsoportokhoz csatlakozzanak. Bíróság elé állították többek között Mohamed Badíét, a Muzulmán Testvériség vezetőjét és helyettesét, Hairat es-Sátert. A vádlottakra halálbüntetés is kiszabható.
A vádlottaknak egy hangszigetelt üveggel borított ketrecben kellett lenniük az ülés alatt. A helyszínen lévő újságírók arról számoltak be, hogy az iszlamista vezetők visszautasították az ellenük felhozott vádakat és azt skandálták, hogy: “Hamis, hamis!”. A bíróság ezúttal február 27-re napolta a tárgyalást.
A hadsereg tavaly július 3-án buktatta meg Mohamed Murszi elnököt, az iszlamista mozgalom hívei azóta rendszeresen tüntetnek az országban, nem ritkák a demonstrálók és a hadsereg közötti összecsapások, amelyekben eddig több mint ezer ember vesztette életét.
Murszit megbuktatása óta börtönben tartják fogva. Az exelnök ellen a hatóságok további három pert indítottak börtönszökés szervezése, híveinek gyilkosságra uszítása és a bíróság megsértése miatt.