Káosz Tunéziában ahol hat csendőrt öltek meg a dzsihád harcosok

A gyilkosság helyszínén általános sztrájkot tartott az ellenzéki szakszervezet, az iszlamista kormánypárt helyi irodáit megtámadták. Mindez Szidi Buzidban történt, 2011-ben innen indult az arab tavasz…


Egy fiatal zöldség kereskedő felgyújtotta magát tiltakozásul a rendőri önkény és a diktatúra ellen Szidi Buzidban. Ez adta meg a jelet a tömegmozgalomra, amely elsöpörte Ben Ali diktatúráját. Demokratikus választások eredményeképp a mérsékelt iszlamista Ennahda párt került hatalomra, de nem volt képes a hatékony kormányzásra. A gazdasági válság és a munkanélküliség egyre több embert ösztönzött a kivándorlásra. Az országon belül erősödtek a fanatikus iszlamista erők.

Többezer fiatal tunéziai dzsihád harcos küzd Szíriában Asszad elnök rendszere ellen. Otthon is szerveződnek a dzsihád harcosok, akik több ellenzéki politikust meggyilkoltak. Az ellenzék és a közvélemény jórésze a kormányt is hibáztatja emiatt mondván: nem lépnek fel elég hatékonyan a dzsihád harcosok ellen. Emiatt halt meg a hat csendőr is, akiknek a temetése kormány ellenes tüntetéssé vált. A kormánypárt már jelezte: kész megválni a hatalomtól, de egyelőre még semmilyen konkrét lépést sem tett ebben az irányban. Közben pedig nő a káosz Tunéziában ahol 2011-ben megkezdődött az arab tavasz, de a kibontakozást még több mint két évvel a diktatúra bukása után sem sikerült megtalálni.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez