Hol van a kínai dollár milliárdos, aki vasércbányákat kíván nyitni Nyugat-Afrikában?

Nyugat-Afrika, Kína – Egy rendőrségi cellában vallatják a fordulatos életű vállalkozót, akit 1997-ben bérgyilkosok már majdnem agyonlőttek. Liu Han sem maradt rest a válasszal: a feltételezett megbízót és annak két rokonát 10 évvel később bérgyilkosok tették el láb alól. De nem erről faggatják most a rendőrök, hanem bátyjának zűrzavaros ügyeit kívánják tisztázni.

A milliárdos bátyja 2009-ben három embert megölt. A rendőrség a nyomában volt, de dúsgazdag testvére megszervezte a szökést. Arra kíváncsi most a rendőrség, hogy mi is volt a milliárdos vállalkozó szerepe az ügyben. De miért most érdeklődnek, hiszen az ügy még 2009-ben történt? Két okból: egyrészt mert a vállalkozó politikai keresztapja az őszi hatalomváltás során elveszítette pozícióját. Nem akárkiről van szó: a befolyásos felső kapcsolat tagja volt a kormányzó kommunista párt legszűkebb vezetésének és ő felügyelte a biztonsági szolgálatot és a rendőrséget. De ennek immár vége! A hatalomváltást végrehajtó pártkongresszuson viszont az új első ember kiadta a jelszót: a korrupció elleni harcban immár senki sem sérthetetlen! Így került előzetesbe a szecsuáni milliárdos, akinek vagyonát kerek 1 milliárd dollárra becsülték Kínában.
  Közben cége, mintha mi sem történt volna, folytatja beruházásait Afrikában, Amerikában és Ausztráliában. Nyugat Afrikában 4,7 milliárd dolláros beruházásba vágott bele a vállalkozó szellemű kínai milliárdos. Vasbányákat nyitna Kamerunban és a Kongói DK-ban. De érdekelt a molibdén bányászatban, Namíbiában, Nevadában /USA/ és Ausztráliában is.12 ezer alkalmazott dolgozik a kínai milliárdosnak szerte a világon, a cég éves forgalma meghaladja a 2,5 milliárd dollárt. Mi lesz, ha nem kerül elő Liu Han? Senki sem tudja! Sokan úgy vélik, hogy leküzdheti az akadályokat és tovább folytathatja beruházásait szerte a világban, hiszen nyilvánvalóan nem kapott volna ennyi pénzt a kínai bankoktól, ha Pekingben nem támogatták volna az elképzeléseit. De az is lehet, hogy bukni hagyják, hogy példát statuáljanak. Rossz előjel, hogy politikai keresztapjának másik pártfogoltja nem más volt, mint Po Hszi laj. Ő Kína első embere akart lenni, de éppúgy, mint milliárdos hősünk, jelenleg egy börtöncella mélyén válaszolgat a kihallgató tisztek kevéssé barátságos kérdéseire, valahol Kínában.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez