Raymond Ayine emberjogi aktivista üdvözölte a döntést és elmondta, hogy a fejlődő egészségügyi szolgáltatásoknak és az oktatásnak köszönhetően egyre kevesebben hisznek a babonákban. De azért hozzátette: nem biztos abban, hogy mindenhol sikerült megakadályozni a rituális csecsemő gyilkosságokat. Az aktivista megjegyezte, hogy főleg az elmaradott régiókban gyakoriak az ilyen esetek.
Egy helyi lakos, Vera Kwakofi elmondta, hogy Ghánában még mindig nagyon sokan hisznek a fekete mágia erejében. Vannak, akik még mindig azt hiszik, hogy az egyidőben született gyerekek szintén szerencsétlenséget hoznak a családra. A babonás szülők ilyenkor a helyi jóshoz vagy bölcshöz fordulnak, aki rendszerint megmérgezi az ártatlan csecsemőket.
Észak-Ghána elmaradott vidékein a testi rendellenességgel született gyerekeket azért ölték meg, mert a helyi babonák szerint gonosz szellemek lakoznak bennük, amelyek balszerencsét hoznak. Anas Aremeyaw oknyomozó újságíró a BBC-nek elmondta, hogy egyszer egy életnagyságú játék babát vitt el jósnőhöz, akinek azt mondta, hogy a csecsemőnek testi rendellenessége van, és nem eszik. A jós ezt követően fel alá ugrált, majd azt mondta, hogy a csecsemőt megszállta a gonosz és azonnal meg kell ölni.
Naba Henry Abawine Amengo-Etigo közösségi vezető a BBC-nek azt mondta: mostantól átadják a rendőrségnek azokat a személyeket, akik bántalmazni merészelik a gyerekeket.