Az afrikai állam kormányfőjét francia tárgyalópartnerei valószínűleg megkérték erre, mert Franciaország védelmi minisztere ugyanígy nyilatkozott. Pedig az iszlamista szervezetek Afrikában nyíltan hirdetik, hogy előszeretettel választanak ki francia célpontokat, amióta Franciaország katonai erővel beavatkozott Maliban.
Diango Cissoko szerint a harcok lezárultak Mali északi részén, ahol a nagyvárosok a francia csapatok kezén vannak. Gaoba és Timbuktuba már bevonultak Mali hadseregének csapatai is, ám Kidalba még nem. Előbb utóbb ez is meg fog történni- hangsúlyozta Mali miniszterelnöke. Kidal a tuaregek fővárosa Maliban és a lakosság fél a kormánykatonák bosszújától. Mali északi részén több helyen előfordult, hogy pusztán származásuk miatt tuareg vagy arab polgárokat zaklattak, megkínoztak, kiraboltak és olykor meg is öltek. Néhány vagyonos kereskedő “eltűnt”. Őket azzal gyanúsítja a hadsereg, hogy együttműködtek az iszlamista milíciákkal, melyek tavaly márciusban foglalták el Mali északi részét.
Mali miniszterelnöke politikai megoldást sürgetett az ország problémáinak megoldására. Itt jelentős részben a fekete bőrű többség és a tuareg és arab kisebbség viszonyáról van szó. Ez a viszony sohasem volt túlságosan barátságos, de az elmúlt időkben a tuaregek meghirdették Mali északi részének függetlenségét Azawad néven. Erről Mali kormánya hallani sem akar, de valamiféle autonómiát elképzelhetőnek tart. Timbuktuban és Gaoban mindenesetre ma sokkal jobb a helyzet, mint az iszlamista milíciák megszállása idején volt- hangsúlyozta Párizsban Diango Cissoko, Mali miniszterelnöke, aki az RFI közszolgálati rádiónak nyilatkozott.