A drámának ugyan vége, de a végleges adatok továbbra is bizonytalanok. A biztonsági erők még mindig áldozatok, holttestek után kutatnak a nagy kiterjedésű gáztelepen. Több ország is jelezte, hogy nincs meg minden állampolgára, nagyjából 20 külföldit még mindig keresnek. Félő, hogy már csak a holttestüket találják meg. Ha őket is beleszámítjuk, akkor a túszejtésnek és az azt követő fogolyszabadító akciónak nagyjából 80 halottja lehet, köztük 37 külföldi. A biztonságiak 29 túszejtőt megöltek, hármat elfogtak.
Abdelmalek Sellal algériai kormányfő korábban elmondta, hogy a túszok egy részét egyszerűen fejbelőtték az iszlamista terroristák, akik négy napig tartották magukat a BP óriási gáztelepén Algériában. A külföldi áldozatok nyolc nemzethez tartoznak: 7 japán, 6 fülöp szigeteki, 3 brit, 2 román,1 amerikai és 1 francia állampolgár.
Japán egy külügyminiszter helyettest küldött a helyszínre, aki megköszönte az algériai hadsereg határozott fellépését és a túszok kiszabadítását, de nehezményezte, hogy Tokiót mindenről csak utólag tájékoztatták. Más államok is megfogalmaztak bírálatokat, például Cameron brit kormányfő, aki szintén hiányolta a megfelelő tájékoztatást. Algéria arra hivatkozott, hogy az események oly drámai gyorsasággal követték egymást, hogy nem volt idő a konzultációra a külföldi túszok kormányaival a négynapos túszdráma idején Algériában.