A Nemzeti Hazafias Párt (NPP) arra szólította fel a Választási Bizottságot, hogy halasszák el a végeredmény kihirdetését. A jelenlegi állás szerint John Dramani Mahama jelenlegi elnök áll nyerésre. A második helyen, pedig Nana Akufo Addo ellenzéki politikus áll, aki nem sokkal van lemaradva. Az NPP elnöke Jake Obetsebi-Lamptey szerint a jelenlegi eredményeket nem lehet „lenyomni a ghánai emberek torkán”. Az ellenzéki pártvezér azt mondta, hogy bizonyítékai vannak arra, hogy a voksoláson csalások történtek. Elmondása szerint a választásokat lebonyolító tisztviselők hajtották végre a csalásokat. Obetsebi-Lamptey egy tiltakozó levelet is küldött a Választási Bizottságnak hogy a végeredményeket még ne hirdessék ki. A választási bizottság elnöke viszont a Retuers hírügynökségnek azt nyilatkozta, hogy nem tud az NPP kifogásairól és panaszairól. Azt pedig nem árulta el, hogy a bizottság mikor szándékozik nyilvánosságra hozni a végeredményeket.
Accrában legalább kétszáz ellenzéki tüntetető, Nana Akufo Addo támogatói vonultak az utcákra. A vörös sapkát hordó tiltakozók azt skandálták, hogy „békét” akarnak. A megmozdulás helyszínére rohamrendőröket vezényeltek és a választási bizottság székházát is katonák őrizik. Rendbontásokról és összecsapásokról nem érkeztek hírek.
A voksolás egyébként nem volt zökkenőmentes. Több szavazóhelyiség későn nyitott ki, mert a választási tisztviselők elkéstek. Műszaki hibák is hátráltatták a szavazást. Több száz ujjlenyomat leolvasó gép nem működött, ezért a szavazók azonosítása elhúzódott. A fennakadások miatt néhány szavazókörzetben meghosszabbították a voksolást.
A ghánai állami televízióban nyugalomra szólították fel a lakosságot. Ghána a térség legstabilabb és legdinamikusabban fejlődő országaként van számon tartva. Tágabb környezete, Nyugat-Afrika viszont a kontinens egyik leginstabilabb régiója, ahol gyakoriak a puccsok, a politikai krízisek és a választási csalások. 2010-ben Elefántcsontparton egy kisebb polgárháború tört ki, amikor Laurent Gbagbo elnök nem ismerte el a vereségét. Maliban felkelést robbantottak ki a tuaregek és az ország azóta kettészakadt, emellett a hadsereg egy puccsot is végrehajtott. Mindez politikai krízisbe taszította az országot. Bissau-Guineában pedig a választások második fordulója előtt a hadsereg vette át a hatalmat.