„Nem engedélyezzük, hogy az ECOWAS katonái országunk területén állomásozzanak és erről nem is vagyunk hajlandók tárgyalni” – mondta Bakary Mariko, a mali junta szóvivője. A szóvivő azt is megjegyezte, ha az ECOWAS mégis katonákat küld Maliba, akkor azokat „ellenségként” fogják kezelni. A junta szerint az ECOWAS-nak inkább logisztikai segítséget kellene nyújtania, hogy a mali hadsereg sikeresen leverje a lázadókat. A szóvivő elmondta, hogy „katonából nincs hiányuk”. A junta mindezt azután közölte, hogy az ECOWAS bejelentette, katonákat küld Maliba és Bissau-Guineába, hogy segítsenek megbirkózni a puccs következményeivel.
Mali esetében, a katonai hatalomátvétel azt eredményezte, hogy az ország északi régióját a radikális iszlamisták és a tuareg lázadók teljes egészében ellenőrzésük alá vonták. Mali jelenleg a kettészakadás szélére, gyakorlatilag ketté is szakadt, és ez könnyen destabilizálhatja a Száhel-övezet országait. Ráadásul a mali hadsereg szétesett. Diplomaták szerint sok időre lesz szükség ahhoz, hogy Mali északi régióját megtisztítsák a lázadóktól, de a mali hadsereg nincsen olyan állapotban, hogy ezt egyedül megoldja. Szerintük külföldi katonai beavatkozás nélkül Bamakó nem boldogul.
Az ECOWAS figyelmeztette a juntát, további szankciók következnek, ha továbbra is beleavatkozik a politikába. A junta hivatalosan egy hete adta át a hatalmat a civil vezetésnek. Három kulcspozícióban viszont továbbra is katonák ülnek.