Legújabb áldozatuk egy ötfős család, amelyet akkor tartóztattak fel, amikor át akarták lépni a határt. A szülőket kifosztották és elrabolták három lányukat, akiket később – elmondásuk szerint – megerőszakoltak. A lányok állítása szerint elrablóik a szomáliai-kenyai határon dolgozó katonák voltak. Állításukat alátámasztja egy kenyai menekülttábor vezetője is, aki azt mondja, naponta találkozik olyanokkal, akiket a határőrök támadnak meg. Az esetekről készült jelentéseket eljuttatták már a szomáliai kormánynak is, de azok válasz nélkül maradtak.
A kenyai rendőrség tett eddig legtöbbet az inzultusok megfékezéséért. Olyan határőröket tartóztattak le, akik fegyvereiket akarták eladni élelemért cserébe. Kenya egyébként régóta támogatja a határőrség tagjait, ruhákat, bakancsokat, fegyvereket ad nekik, hogy harcoljanak az iszlamista csoportok ellen. Ennek ellenére a katonák egyre gyakrabban fordulnak saját támogatóik ellen.
Néhány, név nélkül nyilatkozó katona azt mondta, volt, hogy hónapokig nem kaptak bért és ételt is csak ritkán. A fizetésüket a parancsnokok tartották vissza, de ha fizettek is, különböző indokokkal csökkentették a bérüket. Ezért megszöktek a határőrségtől, fegyvereiket pedig eladták. Mások a fegyvereikkel rabolnak és fosztogatnak. Egy fiatal katona azt mondta, ő is megpróbálta eladni a fegyverét, de a piac annyira telített, hogy szinte semmit sem kap érte.
Az olasz és az amerikai kormány most kijelentette: ragaszkodnak ahhoz, hogy a szomáliai katonáknak minden hónapban 100 dollárt fizessenek, mert csak ezzel tudják elejét venni a további visszaéléseknek.