A forradalom kétségkívül megviselte a gazdaságot, de Egyiptom hamarosan talpra fog állni-mondta a nagykövet, hozzátéve, hogy országa továbbra is megőrzi stabilizáló szerepét a térségben. Erre jó példa a palesztin pártok megállapodása, a folyamatban Egyiptom komoly közvetítői szerepet játszott. Ez a jövőben is így marad, de az ország új vezetése emellett nagyobb figyelmet kíván fordítani Észak-Afrikára, a Nílus-menti országokra, valamint a hamarosan hivatalosan is létrejövő új afrikai államra, Dél-Szudánra. A nagykövet ezen a területen lát komoly esélyt Magyarország bekapcsolódására, mint mondta, Kairó, Budapest, és a térség háromoldalú együttműködése új perspektívákat nyithat az afrikai-európai, az afrikai-magyar kapcsolatokban. Legyen szó politikáról, gazdaságról, oktatási együttműködésről. Más országokkal, Japánnal, Németországokkal vagy éppen a skandináv államokkal már létezik ilyesfajta kooperáció, ideje, hogy Magyarország is csatlakozzon. A nagykövet általánosságban is arra biztatta a magyar üzleti köröket, hogy használják ki a politika által teremtett, a gazdasági együttműködés előmozdítását szolgáló intézményrendszert, jogi keretet, legyenek bátrabbak és kezdeményezőbbek Afrikában, amely számtalan lehetőséget kínál.
Aly El-Hefny méltatta Magyarország –mint EU soros elnök-, valamint a Visegrádi Négyek Kairónak nyújtott támogatását. Mint megjegyezte, Martonyi János külügyminiszter erőfeszítései, egyiptomi látogatásai, a különböző tanácskozások és rendezvények azt mutatják, a magyar kormányzat is felismerte az iszlám világ, az Afrika irányába történő nyitás jelentőségét. A nagykövet emlékeztetett rá, a közép-európai országok sokat segítenek azzal, hogy megosztották a rendszerváltás idején szerzett tapasztalataikat az átmeneti korszakot élő Egyiptommal. Véleménye szerint az átalakulást követően Egyiptom virágzóbb, nyitottabb, szabadabb és élhetőbb ország lesz, mint volt, hiszen a változásokat a valódi népakarat kényszerítette ki.
A nagykövet arról is beszélt, hogy a magyar turisták mindig is kedvelt úti célként tekintettek Egyiptomra, és emellett érzelmileg is kötődnek országához. Bízik abban, hogy idén is sok magyar látogat el a fáraók földjére, ahol a pihenni vágyók biztonságban érezhetik magukat., és a nagyvárosokban sem kell attól tartaniuk, hogy megzavarják a kikapcsolódásukat.