Egyedül nem megy Szomáliában

Tanzánia, Dar es-Salaam – A kelet-afrikai országok gyakorlatilag elismerték, hogy külső katonai támogatás nélkül nem lehet tartós békét teremteni Szomáliában.
A Kelet-afrikai Közösség (EAC) csúcstalálkozójának résztvevői felkérték az Egyesült Államokat és az Európai Uniót, hogy nyújtson katonai támogatást az Afrikai Unió szomáliai békefenntartó missziójának (AMISON) és segítse a kalózok elleni küzdelmet. A tárgyaláson Tanzánia, Burundi, Uganda és Kenya elnöke, valamint a ruandai miniszterelnök is részt vett. A tanácskozás napirendjének megfelelően a tagországok megegyeztek abban is, hogy az EAC következő főtitkára a jelenlegi ruandai egészségügyi miniszter, Richard Sezibera lesz.
Az afrikai békefenntartók és a kormánycsapatok az elmúlt öt hónapban jelentős és sikeres offenzívát indítottak az al-Shabab iszlamista szervezet fegyveresei ellen, de a jelek szerint kevesen vannak ahhoz, hogy tartós békét teremtsenek az országban.
(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez