Afrika legnépesebb országában áprilisban három héten keresztül tartanak elnök, parlamenti és kormányzósági választásokat. Az államfő Sokoto tartomány vezetőjével, az Iszlámügyi Legfelsőbb Tanács és a Jamatul Nasir Islam muszlim ernyőszervezet több rangidős tagjaival tárgyalt az elkövetkezendő szavazásokról. Arra kérte őket, hogy továbbra is a békés egymás mellett élést hirdessék közösségeiknek. A szakértők tüntetésektől tartanak, ha április 9-én Jonathan nyer. A sokotói tartomány vezetője viszont dicsérte erőfeszítéseit, szerinte az elnök „helyes ösvényen halad”. Az elnök fő riválisa a volt katonai vezető, a muszlim Muhammadu Buhari, aki rendkívül nagy támogatottsággal rendelkezik Észak-Nigériában.
A félelem jogos, hiszen az országban a kampány kezdete óta több politikai gyilkosságot is elkövettek. Vasárnap ismeretlen fegyveresek lelőtték az egyik ellenzéki párt, az All Nigeria People’s Party ifjúsági szervezetének vezetőjét. A gyilkossággal a Boko Haram szektát vádolják. Az olajtermelő Niger Deltában négyen meghaltak a hétvégén a kormányzó párt és az Action Congress of Nigeria ellenzéki csoport közötti összecsapásokban.
Nigériában a150 milliós lakosság fele muszlim, az országban több mint 200 etnikai csoport él. Északon a muszlim lakosság van többségben, míg délen a keresztények. Az ország északi részében sokan vitatják Jonathan Goodluck jelöltségét, pártjában, a Népi Demokratikus Pártban ugyanis az a szokás, hogy váltogatják az északi és déli származású jelölteket. Két egymást követő mandátum jár északnak és délnek is. Ezért sokak szerint most északi elnökjelöltet kellene állítani, mert a tavaly májusban meghalt Umaru Yar’Adua elnök is északi volt, és még csak az első elnökségét töltötte, amikor meghalt. Goodluck tőle vette át az államfői posztot.