A Muzulmán Testvériség képviselője azt mondta, a szervezet álláspontja nem változott, csak a tiltakozók követelésére döntött úgy, hogy mégis hajlandó tárgyalni az egyiptomi alelnökkel. A mozgalom korábban visszautasította az egyiptomi vezetés meghívását, és közölte: csak akkor hajlandó az egyeztetésre, ha Mubarak távozik a hatalomból. Az egyiptomi vezetés a jelek szerint arra törekszik, hogy minden jelentős ellenzéki csoportot bevonjon a párbeszédbe, a felkérésnek azonban eddig vegyes volt a fogadtatása.
A kormányzópárt szombaton vezetőcserékről döntött, az elnök fia, akit sokan Mubarak politikai örökösének gondoltak a zavargások előtt, távozott a párt irányító testületeiből. Vagyis neki már bizonyosan nem lesz komoly szerepe az átalakulás levezénylésében. Napközben szárnyra keltek olyan, meg nem erősített híresztelések, hogy Mubarak esetleg külföldön vagy egy egyiptomi üdülőhelyen töltené a szeptemberi választásokig hátralévő hónapokat, úgymond „gyógykezelésen”. Ezeket a híreszteléseket azonban független, megbízható források nem erősítették meg.
A Tahrir téren közben folytatódtak a Mubarak lemondását követelő tüntetések. Muszlimok és keresztények közösen imádkoztak a zavargások áldozataira, a muszlimok védőgyűrűt vontak a keresztények köré, hogy megvédjék őket az esetleges támadásoktól