Mohamed Ghannouchi először arra emlékezett, hogy Ben Ali elnök viharos gyorsaságú távozása után azonnal utasította a fegyveres erőket, hogy nem lőhetnek az emberekre, de ha a helyzet úgy kívánja, könnygázt és gumilövedékeket bevethetnek. Felidézte azt a kijelentését is, hogy a vérengzésért bíróság elé fogják állítani a felelősöket.
Az átmenti időre kinevezett nemzeti egységkormányt ért kritikákra válaszolva közölte, hogy az a hat miniszter, akik már Ben Ali alatt is szolgáltak, mind tiszta kezűek és nagy szakértelemmel bírnak: “Az ő elszántságuknak köszönhető, hogy nem keletkeztek nagyobb károk bizonyos körökben. Úgy manővereztek a politikában, hogy azzal időt nyerjenek és védjék a nemzeti érdeket.”
Ghannouchi határozottan kijelentette, a diktatúra megszűnt, és ez már érzékelhető a televízió műsoraiban és az internet hozzáférés szabadságában is. Ígéretet tett arra is, hogy fejleszteni fogja a szabadságot, mert ezt vállalta.
Megemlítette utolsó beszélgetését Ben Alival. Ez nem sokkal azelőtt történt, hogy a volt államfő elmenekült volna az országból. Ghannouchi határozottan állítja, hogy tanúk előtt azt mondta Ben Alinak: “A helyzet súlyos és a robbanásveszélyes. Ezt a helyzetet a korrupció, a despotizmus és az ön környezetének illegális gazdagodása alakította ki.”
A hatalmas vagyonszerzéseket ki fogják vizsgálni, ígérte meg Ghannouchi, ezek elsősorban az elnök feleségének a családját érintik majd. Ben Ali felelősségre vonásáról óvatosan nyilatkozott. Szerinte a volt államfő az első években fejlődést, sikert adott Tunéziának. Csak később változott meg, valószínűleg a felesége hatására, akiről Ghannouchi azt mondta, hogy az ő kezében volt a karmesteri pálca.
A tunéziai nemzeti egységkormány vezetője legfontosabb feladatának a választások megszervezését és lebonyolítását tartja. Tiszta, átlátható versenyt ígért szigorú nemzetközi felügyelet mellett, amelyen minden párt ugyanolyan eséllyel indulhat majd.