Az 1850-ben épült templom 2003-ban egy földrengésben sérült meg. A felújítási munkának nemcsak az volt a feladata, hogy a sérült részeket kijavítsák. A tervezőknek arra is figyelniük kellett, miként lehet földrengés biztossá tenni a bazilikát anélkül, hogy az épület építészeti egyediségét megváltoztatnák. A rekonstrukciót egy francia cég helyi alvállalkozókkal együtt végezte. Az építkezés idején számos algériai fiatalt tanítottak meg azokra a fogásokra, amelyekkel a műemléképületeket úgy lehet felújítani, hogy eredetiségük megmaradjon. A rekonstrukciót algériai, francia, és európai uniós pénzekből fizették. Az összköltség elérte az ötmillió eurót.
A bazilika újranyitásának ünnepi emelkedettségét némileg beárnyékolja, hogy felfüggesztett börtönbüntetéseket kaptak keresztények az észak-afrikai országban. Négy embert idéztek a bíróság elé. Hármuknak azért kellett felelniük, mert nem kértek engedélyt az általuk nyitott imaházra. Negyedik társuknak pedig azt rótták fel, hogy engedély nélkül elszállásolt egy külföldi papot, aki a helyi keresztény közösséghez érkezett látogatásra. A vádlottak végül pár hónapos felfüggesztett börtönt és pénzbírságot kaptak. Mindannyian fellebbeztek.
Algériában 2006 óta törvény határozza meg a nem iszlám egyházak működését. A jogszabályt annak idején azért hozták, hogy visszaszorítsák az egyre erősödő keresztény térítő mozgalmat. A térítés fejlődését és a bizalmatlanság térnyerését az algíri érsek, Ghaleb Bader is elismeri, de felhívja a figyelmet, hogy a katolikus egyház is sokszor maga is áldozata a más tanokat hirdető térítőknek.