Retteg az albínó képviselő

Tanzánia, Dar es Salaam – Tanzánia első – megválasztott – albínó parlamenti képviselője, Salum Khalfan Barwany félti az életét a kelet-afrikai ország albínóvadászaitól, akik áldozataik vérét és testrészeit használják fel mágikus szertartásaikhoz. Mint elmondta, a megválasztása óta egy ismeretlen csoport követi minden lépését.

„A szamaritánusoktól azt az információt kaptuk, hogy egy öt fős csoport, köztük katonai képzettségűek is, követnek a megválasztásom óta.” mondta Dodomából, a parlament üléshelyéről telefonon az ellenzéki Egyesült Polgári Front képviselője a Reutersnek. „Jelentettem a dolgot a dar es salaami rendőrségnek és remélem kiemelten kezelik az ügyemet.”

Legalább 59 albínót öltek meg 2007-óta Tanzániában és varázslóknak adták el a testrészeiket, elsősorban az elzárt északnyugati területeken, Mwanzában és Shinyangában, a két aranylelőhelyen, ahol a babonák a mindennapok részei. A sámánok azt állítják, hogy a testrészek szerencsét hoznak a szerelemben, az életben és az üzletben.

Az albínók vadászata és megölése 

Mintegy 170000 albínó él Tanzániában, az országban, amelynek békés hírnevét romba döntötték az Európai Unió és az ENSZ által is elítélt rituális gyilkosságok. A rendőrség temekei parancsnoka, David Miseme elmondta: „Vizsgáljuk a problémát, hivatalos bejelentést is kaptunk, illetve a politikus személyesen is megjelent az ügyben.”

„Nem ismerem az indítékukat. Lehet akár politikai jellegű, de lehet, hogy az albínóvadász bandához tartoznak.” mondta Barwany „Több ellenzéki is bekerült a parlamentbe, de miért éppen velem történik ez?”

Nem biztonságos”

Az Under The Same Sun nevű, kanadai székhelyű jogvédő csoport elnöke, Vicky Ntetema szerint a gyilkosságok számának lassú csökkenése ellenére a tanzániai albínók még mindig rettegésben élnek, mint elmondta „Csökkent ugyan a támadások száma a 2007, 2008, 2009-es időszakban és azóta is, de a helyzet máig sem nevezhető biztonságosak. Egy esetben a támadók elsősegélyt adtak áldozatuknak, hogy elállítsák a vérzést és később egy másik végtagját is elvihessék.”

A tanzániai Legfelsőbb Bíróság halálra ítélt négy férfit egy 50 éves albínó férfi megöléséért, a szomszédos Burundiban az elmúlt évben 11 albínót öltek meg és ezzel kapcsolatban 13 embert ítéltek el, egyiküket életfogytig tartó börtönbüntetésre.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez