A brutális gyilkosság többekben félelmet kelt az országban, attól tartanak, újból zavargások törnek ki Burundiban, amely még mindig nem heverte ki a több mint 12 évig tartó polgárháború sebeit. Az akkor dúló etnikai tisztogatások során 300 000 ember halt meg.
A BBC egyik fővárosban tartózkodó tudósítója állítja, hogy a holttesteket a Ruzizi folyó mentén találták meg, közel a kongói határhoz. A jelentések alapján az áldozatokat összekötözték, és úgy dobták be őket a vízbe. Az elmúlt hetekben többen is arról számoltak be a helyiek közül, hogy felfegyverzett és új katona ruhákban felöltözött csapatokat láttak elvonulni az ország északi és nyugati részén.
A hatóságok szerint a holttestek nem köthetők semmilyen katonai akcióhoz, inkább a múlt heti összecsapás áldozatai lehetnek, amikor banditák rátámadtak a földművesekre, hogy elvegyék aháziállataikat. A kormányszóvivő azt mondta, készek arra, hogy elfogják és megbüntessék a banditákat.
Bányaomlás
Tegnap hat ember meghalt egy bányaomlás következtében, 120 km-re a fővárostól, Kayanza tartományban. A szerencsétlenségben hárman súlyosan megsérültek, és négy embert továbbra sem találnak.
A hatóságok állítása szerint a bánya illegálisan üzemelt, nem voltak engedélyei. Annak ellenére, hogy Burundi gazdag ásványkincsekben, kevés bánya működik az országban, és azokban is durva módszerekkel és elavult szerszámokkal végzik a kitermelést. A működő bányákban nem tartják be az alapvető biztonsági előírásokat, így gyakoriak a balesetek. A legtöbb illegálisan működő bánya északon és nyugaton van, amelyet a helyiek saját kezükkel és primitív szerszámokkal próbálnak kitermelni.
Victor Ntakirutimana, a tartomány adminisztrátora azt mondta, a helyeiket nem tántorítja el a veszély, és többen is szerencsét próbálnak, mivel egy apróbb ásvány megtalálása is komoly bevétellel járhat.
forrás: BBC