Megmaradtak a szorgos-dolgos afro fonatokat készítő lányok. A műfonatok és vagány afro megoldások még mindig nagyon divatosak a fesztiválozók körében. (Érdekesség, hogy a Hungarikum színpadnál a Kontyoló lányok is az afro frizurák mesterien szoros fonatjaival vetekedő régi magyar hajkölteményeket készítettek.)
A Világfaluban a Sziget Fesztivál minden napján 12:30-13:30 között brazil capoeira workshop zajlott, majd 13:30-14:30 között egyiptomi hastánc következett Nieto Mercedes vezetésével. Az igazi afrikai hangulatot a jamaicai-angolai származású Paolo De Jesus hozta el a Szigetre az Afro Karibi Dance workshop keretében 14:30-15:30 között.
Napjaink afrikai diszkóslágerei mellett néhány igazán szép autentikusabb hangzású nóta is felcsendült. A változatos táncstílusok között többek között az angolai kudurut és az Afrika-szerte elterjedt zoukot is sikerült felfedeznünk. Paolo táncóráját djembe workshop követte, az Afromagic zenekar énekese, dobosa, és frontembere, Mbaye Ndiaye vezetésével. A workshop nagy sikert aratott a nézők körében. Annál is inkább, mert az Ethnosound Világzenei Hangszerbolttól kapott djembéken többen azok közül is kipróbálhatták a dobolás élvezetét, akik nem dobbal érkeztek a szigetre.
Az Afro bárt és a marokkói Oxygen kávézót és relax-sátrat, és némi vegyes (indiai, keleti és egyéb) ruházati cikkeket, öltözetkiegészítőket árusító bolttal körbe is jártuk az afrikai vonatozású Sziget helyszínt.
Bízunk benne, hogy sikerül majd érdemben feléleszteni a jövőben az Afrika falut, aminek kreatív workshopjaira, eritreai faszenes tűzhelyen pörkölt kávéjára, afrikai vonatkozású tetemes mennyiségű fotókiállítására, filmjeire, kerekasztal beszélgetéseire biztos sokan jó szívvel emlékeznek a korábbi fesztivál látogatók közül.