Holnaptól, a Mezőgazdasági Minisztérium Erdészeti és Halászati osztálya többé nem fog kiadni olyan oklevelet, amik fertőzésmentesnek nyilvánítja az exportálásra váró árut. A Rift-völgyi láz egy olyan betegség, amely az embereket is megfertőzheti, nem csak az állatokat. „Etikusan lehetetlenné vált” megbizonyosodni arról, hogy a gyapjú lázmentes területről származik, mondta a szervezet.
Kínai illetékesek előírták, hogy bizonyosságot kell, hogy szerezzenek arról, hogy az áruk fertőzésmentesek. Dél-Afrika – Kína legnagyobb gyapjú exportőrje – tavaly 129 millió dollár értékű gyapjút szállított az országba.
A betegség alapesetben enyhe lázas rosszullétet vált ki, amely szédüléssel és komoly súlyvesztéssel jár. Az esetek 1-10 százalékában vakságot okoz, krónikus esetben pedig sárgaságot, agyhártyagyulladást és belsõ vérzést idéz elõ. Az ilyen esetek 50 százaléka halállal végzõdik, azonban így is csak az összes beteg 1 százaléka hal meg. A vemhes állatok 100 százaléka elvetél, ha a vírus megjelenik köztük: általában ez a jele a Rift-völgyi láz felbukkanásának. A szúnyogoknak a betegség terjesztésében játszott szerepe miatt a klímaváltozás hatásai ebben az esetben is negatív módon érvényesülhetnek.
Forrás: Bloomberg