„A bombázást tegnap helyi idő szerint 17:30-kor kezdték újra” – mondta a neve elhallgatását kérő újságíró.
A bombázást megelőző 24 órában összesen 25 ember halt meg, és 83 sebesült meg – többek között iskolások is – az al-Shabab fegyveresei, és az Afrikai Unió által támogatott szomáliai kormány csapatai közötti harcokban, mondta Ali Muse mentőszolgálat-vezető.
A harcok akkor kezdődtek, amikor az al-Shabab emberei lerohanták a szomáliai kormány egyik bázisát, a mogadishui Boondhere negyedben.
Azonban Abdurisaq Qeylow, a kormány szóvivője azt állítja, hogy a civil területeket nem bombáztak.
Az Afrikai Unio nem kommentálta a hirt.
Mind az al-Shabab, mind a szomáliai kormányerők magukat tartják győztesnek az észak-mogadishui harcokban, ahonnan az emberek a város külső területeire kényszerültek menekülni.
Amióta 1991-ben elűzték Siad Barrét, volt szomáli diktátort, az országnak gyakorlatilag nincs működő kormánya.
Az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága úgy becsüli, hogy csak ebben az évben több mint 200.000 szomáli hagyta el az otthonát, akiknek legtöbbje az ország határain belül talált menedéket a szigorúan őrzött határok és a közlekedési lehetőségek hiánya miatt.
„ Akik kijutnak külföldre, az országban lévő káoszról fognak beszámolni” – mondta Adrian Edwards, az Egyesült Nemzetek Menekültügyi Irodájának vezetője egy közleményben.
Azt is mondta, hogy a biztonság és a megközelíthetőség hiánya rendkívül megnehezíti a segélyszervezeteket abban, hogy segíteni tudjanak a rászorulóknak.
Forrás: BBC