Humanitárius katasztrófa Kongóban

A második világháború óta a Kongói Demokratikus Köztársaság területén zajlik Földünk egyik legszörnyűbb humanitárius katasztrófája. Afrika elfelejtett sarkában az elmúlt nyolc évben hatmillió embert érintettek a különböző konfliktusok, a betegségek és a nemi erőszak. Az ország távoli vidékein máig ezrével halnak meg az emberek naponta. Az itt található közösségekben a nőket rendszeresen megerőszakolják, és közel hetven százalékuk már átesett nemi erőszakon, illetve kegyetlen kínzásokon, amik általában halállal, vagy csonkításokkal végződtek.

Dr. Jo Lusi ortopédorvos és felesége működteti a régióban az egyetlen kórházat, ahol ötmillió ember él kilátástalan helyzetben, és szorul valamilyen egészségügyi ellátásra.

 

Hillary Clinton amerikai külügyminiszter is ellátogatott a kórházba, ahol sajtótájékoztatót tartott.  Clinton szemtanúja volt annak a rendkívüli munkának, amit az ott dolgozók tesznek a betegekért és sebesültekért, hogy megmentsék az életüket, valamint ápolják őket. Főleg lőtt sebeket, vágásokat, csonkításokat, illetve fertőző betegségekben szenvedőket kezelnek a kórházban. Ahhoz, hogy több emberen tudjanak segíteni, szükséges a kórház bővítése, az ápolók és az orvosok képzése.             

 

A konfliktus oka az ásványkincsekben gazdag földterületek birtoklása. A gyémántokban, aranyban és nyersanyagokban bővelkedő területek miatt állandó kiélezett harcok folynak.

Azok a bányászati cégek, melyek kitermelést folytatnak döntő többségben kanadai vállalatok.   

   

Forrás: Africa business daily

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez