v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} w:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);}
A zimbabwei Büntetés-végrehajtási Szolgálatnak gondokkal küzd a foglyok élelmiszerellátását, a ruháztatását, illetve szállítását illetően (…) rövid távú megoldásként általános amnesztiát hirdettek" mondta egy minisztériumi képviselő, David Mangot a New Ziana hírügynökségnek.
Ezen az intézkedés fő haszonélvezői a nők, a fiatalok, és a halálos betegek voltak.
Gyilkosság, nemi erőszak illetve kormány elleni összeesküvésért elítélt foglyokra nem terjedt ki az intézkedés. Az Amnesty International szerint a zimbabwei túlzsúfolt börtönökben a több ezer fogoly közül 12 900 halt meg az év első hat hónapjában.
2009. júniusában a kormány engedélyezte a Vöröskeresztnek, hogy élelmiszersegélyt, takarókat, gyógyszereket és szappant biztosítson azoknak a letartóztatottaknak, akik alultápláltak voltak és gyakran kolerában, TBC-ben és egyéb fertőző betegségekben szenvedtek.
Elzárták a vizet a Khami szigorúan őrzött börtönében Bulawayóban, az ország második legnagyobb városában, mert számlái nem voltak rendezve.
Csak így tudná javítani az emberi jogok területén csorbult rossz renoméját.
A nyugat gyakran kritikával illeti az idős Mugabét, melyhez ürügyet az emberi jogok szolgáltatnak. Ezután javulhat az alapvető állampolgári jogok, a befektetési hangulat és a külföldi befektetők megjelenése is. Ez segíti a nemzetgazdaság élénkítését, és Mugabe elnöknek a hatalommegosztást is be kell tartania, melyről a Demokratikus Változásért Mozgalommal(MDC) a közelmúltban tárgyalt.
Forrás:allafrica.com
Szerkesztette: Raymond Irambo – AHU