v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} w:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);}
Bizakodásra adott okot az, hogy az illetékesek közül többen visszatértek Maputoba, hogy folytassák az augusztus 9-i tárgyalásokat, amelynek célja, hogy kijelölje azt a 457 személyt, akik az átmeneti időszakot fogják irányítani. A hadsereg azonban véget vetett az első maputói tárgyalást követő eufóriának azzal, hogy visszadobta az Átmeneti Karta egyik cikkelyét. Miért is ez a fordulat több nappal az egyezmények lezárása után?
Ha azonban a hadsereg nem hajlandó tartani magát a nagy erőfeszítések árán kialakult egyezséghez, az az átmeneti kormány helyzetét teszi bizonytalanná. A hadsereg, amely nélkül viszont döntést nem lehet hozni, így tartja magát távol a modernizációhoz szükséges reformoktól.
A hadsereg vezetője, Andry Rajoelina államelnökként vajon osztja-e annak konzervatív nézeteit? Egy biztos: hatalomra jutását a hadseregnek köszönheti és ahogy az eddigiekből kitűnik, Rajoelina kettős játékot játszik: részt vesz a tárgyalásokon, viszont az előrelépést nem nagyon segíti.
Az Afrikai-Unió-közvetítő és tapasztalt diplomata, Ablassé Ouédraogo egy, a “Le Pays”-nek adott interjújában elmondta: “Nem vagyok ennyire naiv, lesznek még nehézségek, ám meggyőződésem, ha az emberek szeretnének előrelépni, semmi sem tudja megállítani őket”.
A kérdés csupán az, a hadsereg és Andry Rajoelina vajon akarnak-e előrelépni?
Forrás: lepays.bf
Szerkesztette: Kiss Virág - AHU