Az Egyesült Államok és Afrika közösen lép fel a darfuri békéért

Egyre erősödnek a diplomáciai törekvések mind az afrikai, mind a nyugati államok részéről, hogy Darfurba békét teremtsenek.

Khartoum-ból, a Sudan Tribune jelentette, hogy több magas rangú Afrikai Unió tagok, a Dél-Afrikai Köztársaság volt elnöke, Thabo Mbeki vezetésével, augusztus 22-ei kezdéssel abból a célból az országba látogat, hogy kormányképviselőkkel, civil társadalmi csoportokkal és a darfuri lázadókkal tárgyaljanak. Az Afrikai Unió célja, hogy véget vessen a konfliktusnak, igazságot tegyen és kibékítse a feleket.

Kairóból, a Tribune azt jelentette, hogy Obama elnök küldötte, Scott Gration tábornok, beszélgetéseket folytat a szudáni, az egyiptomi, és a líbiai tisztviselőkkel, Egyiptom fővárosában, augusztus 23-tól, hogy összehangolja a békeműveleteket.

Az újság az egyiptomi külügyminisztert Hossam Zaki-t is idézte, aki úgy nyilatkozott, hogy "ez egy lehetőség arra, hogy eredményeket érjünk el és a szudáni csoportok között párbeszéd jöhessen létre”.

Augusztus 19-én, közbenjárásával a Szudáni Népfelszabadító Mozgalom és a Nemzeti Kongresszusi Párt vezetői aláírtak egy kétoldalú szerződést, mely a 2005-ös béke-megállapodás folytatása volt.

Az Egyesült Államok Külügyminisztériuma nyilatkozta, hogy mindkét fél elkötelezett az egyezmény betartása érdekében. A Külügyminisztérium még kijelentette, hogy Gration visszatérne Jubába szeptemberben, hogy folytassa munkáját.

Forrás: Allafrica

Szerkesztette: Ocskán Koppány

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez