Elmondta, Ghána összealított egy országos pandemic influenza akció programot, melyet szorosan együttműködve a WHO-val több, védőoltást gyártott, illetve felkészítették a klinikákat és laboratóriumokat mind a tíz régióban, hogy kezelni tudják egy esetleges járvány kitörését.
A beteg, egy fiatal hölgy, aki besétált egy egészségügyi létesítménybe az influenza enyhe tüneteivel, miután elkapta a megfázást a bátyától, aki az Egyesült Királyságból tért vissza.
Dr. Kumbuor elmondta, hogy az egész család jelenleg megfigyelés alatt tartják és a beteg jelenleg jól van.
A H1N1-et, egy olyan vírus okozza, amely megtámadja a légrendszert és megfázás, tüsszentés vagy fertőző felület megérintése útján terjed. A tünetek melyek egy hétig is eltarthatnak hasonlóak az idényjellegű influenzáéhoz, és magas láz, tüsszögés, kaparó torokfájás, köhögés, fejfájás illetve izom és izületi fájdalmakkal jár.
A fertőzés bonyodalmaihoz társul a tüdőgyulladás illetve a nehéz légzés is. A Központi Fertőzés Ellenőrző intézet, a CDC elmondásai alapján világszerte a legtöbb esetben enyhe tünetekkel kerültek a kórházba, illetve a halálos áldozatok olyan személyek voltak, akik asztmában, cukorbetegségben, szívbetegségben illetve gyenge immunrendszerrel rendelkeztek.
Dr. Kumbour elárulta, hogy az országos terv, melyben napi szinten tanácskoznak a technikai bizottság összes tagjával, a közoktatásban intenzívebben hívják fel a figyelmet, és korai kivizsgálásokkal próbálják kiszűrni a hasonló eseteket, egyben az összes egészségügyi létesítmény készen áll, hogy fogadjon illetve ellásson betegeket.
Az egészségügyi miniszter helyettes felhívta a figyelmet a rendszeres szappannal és vízzel történő kézmosásra, az alkohollal való kéz dörzsölésre, illetve a betegektől való távolság tartásra és egyben a védőruha használatát azoknak, akik a betegeket ápolják. Ezekkel a lépésekkel kívánják megakadályozni a vírus elterjedését.
Forrás Ghanai Hirügynökség
Szerkesztette: AHU – Pap Gergely