"Mivel a kiberai fiatalokkal dolgozunk, egy reményről szóló történetet akartunk, amely egyúttal az Afrikában megmutatkozó kreativitást is példázza" – idézte a német hírügynökség a filmet támogató Hot Sun Foundation szóvivőjét.
A nairobi székhelyű alapítvány segítségével készült produkciót tavasszal vették fel helybeli szereplőkkel a milliós lélekszámú nyomortelepen, jelenleg az utómunkálatok folynak. A filmet Nathan Collett rendezte, aki a három éve bemutatott Kibera Kid című rövidfilmjével több nemzetközi fesztivál díját is elnyerte. Ez a Kenyában élő rendező első nagyjátékfilmje.
Az alapítvány honlapja szerint a Togetherness Supreme elkészítésével az volt az alkotók célja, hogy "megosszák történeteiket a világgal, és új, valósághű, szórakoztató játékfilmben mutassák be – a filmtörténetben először – az urbánus Afrikát".
Kibera egyike Afrika legnagyobb nyomortelepeinek. Nincs sem folyóvíz, sem csatornázás, sem úthálózat. A lakosok többsége kevesebb mint egy dollárból él naponta, és legfeljebb napi egy tál ételhez jut. A fiatalok könnyen kimaradnak az iskolából, számos veszély leselkedik rájuk, beleértve a bűnözést, a betegségeket (köztük az AIDS-t), a prostitúciót, a korai, nem tervezett teherbeesést. Másfelől azonban hatalmas kreativitással rendelkeznek, ami többek között ebben a filmben is megnyilvánul – írta a hotsunfoundation.com.
A Togetherness Supreme előkészületei három évvel ezelőtt kezdődtek, ám a tavalyi kenyai elnökválasztás nyomán kitört súlyos zavargások a kiberaiak életére is olyan drámai hatással voltak, hogy ezt nem lehetett figyelmen kívül hagyni, újra kellett gondolni a filmet. A forgatókönyv végül ötven lelkes, fiatal helybeli műhelymunkája során bontakozott ki.
Forrás: AHU – A-O D.