Afrika jelentősége
“Nagyon egyszerű ok miatt jöttem ide, Ghánába: a XXI. század jövőjét nem csak a római, moszkvai vagy a washingtoni események alakítják, hanem a ghánaiak is. Az afrikai országok és népei nem egy távoli világ. Afrika a globalizált világunk szerves része.
Gyarmatosítás
Könnyű ujjal mutogatni és a felelősséget másra hárítani. Igen, a gyarmatosítás okozott konfliktusokat, és a Nyugat Afrikát gyakran ügyfélként kezelte, ahelyett, hogy egyenrangú partnerként tekintett volna rá. De nem a Nyugat felelős a zimbabwei gazdaság szétveréséért az elmúlt tíz évben vagy azokért a háborúkért, melyekbe gyerekeket is küldtek.
Demokrácia
Számtalan példát láttunk Afrika-szerte arra, hogy az emberek kezükbe veszik a sorsukat és alulról kezdve érnek el változtatásokat. Kenyában a civil társadalom és az üzleti szektor összefogása vetett véget a választások utáni erőszaknak. Dél-Afrikában a lakosság több mint háromnegyede szavazott a legutóbbi, az apartheid felszámolása utáni negyedik szavazáson. A zimbabwei választási hálózat pedig dacolva a brutális büntetéssel hangoztatja azt az elvet, hogy a választó szavazata szent.
Higgyék el, a történelem ezeket bátor afrikaiakat igazolja majd, és nem azokat, akik államcsínnyel vagy alkotmánymódosítással próbálnak hatalomban maradni. Afrikában nem erős emberekre, hanem erős intézményekre van szükség.
Kormányzás
Jobb kormányzással semmi kétségem, Afrika beváltja azon ígéretét hogy megindul a fejlődés útján. A kontinens nagyon gazdag természeti kincsekben. Az afrikaiak a mobiltelefon szolgáltatóktól kezdve a kis parasztokig bebizonyították, hogy képesek és akarnak újabb lehetőségeket teremteni maguknak, ám a régi beidegződésektől meg kell szabadulni. A nyersanyagtól való túlzott függés, vagy a csak egy termék kivitelére való koncentrálás egy ember kezébe összpontosítja a gazdagságot amivel a lakosságot túlzottan sebezhetővé teszi a válságokkal szemben.
Segély
Ha kevesebbet költünk a nyugati tanácsadókra és ügyintézőkre, több pénz marad azoknak akiknek arra igazán szüksége van. Ezért a 3,5 milliárd dolláros élelmezési kezdeményezésünk az új technológiák átvételét szorgalmazza ahelyett, hogy amerikai termékeket és termelőket küldjünk Afrikába. A segélyezés nem lehet cél. A külföldi segítség lényege, hogy elősegítse az éhínség megszüntetését.
Egészség
Az amerikai kormány 63 milliárd dollárból tudja megvalósítani a{közegészségügyi célokat. Folytatni fogjuk a Bush elnök által elkezdett AIDS-elleni küzdelmet, a malária, TBC és a gyermekbénulás elleni küzdelmet is, harcolni fogunk a trópusi betegségek ellen. Közegészségügyi intézmények építésével elősegítjük az egészségügy felállítását, az anyára és gyermekre fogunk fókuszálni.
Jövő
Ahogyan már mondtam, Afrika jövője az afrikaiaké. Az afrikaiak követelik is ezt a jövőt maguknak. A hazámban, az afroamerikaiak, akik között számos a nemrég bevándorolt, a társadalom
Szerkesztette: AHU – Kiss Virág