Ahmed Avad Mubarakot kedden nevezték ki Jemen új kormányfőnökének, de már hónapok óta vezette az államfő kabinetjét. Abed Rabbo Manszúr Hádi elnök abban bízott, hogy megoldja a hónapok óta tartó válságot az arab országban. Azonban Mubarak szunnita származása és a Rijáddal fenntartott kapcsolatai miatt a síita húszik szinte azonnal elutasították az új miniszterelnök személyét.
A lázadók részéről fokozatos nyomás nehezedett Szanaara, mivel az Anszarullah nevű síita lázadószervezet szeptember 21-én elfoglalta a fővárost, s a mai napig megszállva tartja a kormányzat épületeit, így a védelmi minisztériumot is. A húszi lázadók az ENSZ közvetítésével létrejött jemeni békemegállapodás felbontásával fenyegetőztek, ha Hádi elnök beiktatja Mubarakot.
Abdel Málik al-Húszi, a lázadók vezetője szerda este az elnöki palota előtti újabb tüntetésekre szólította fel híveit, s úgy tűnt, ismét kiújulnak a harcok. Al-Húszit teljesen meglepte a keddi kinevezés, amelyre – mint kiemelte – azután került sor, hogy Hádi találkozott az Egyesült Államok jemeni nagykövetével. A történtek kapcsán al-Húszi “külföldi hatalmak által rángatott” bábnak nevezte az elnököt, és “a népi forradalom egyfajta megkerülésével” vádolta őt. Ezért, félve egy újabb polgárháború kirobbanásától, Mubarak időközben visszaadta megbízatását a jemeni elnöknek.
Közben nagyon úgy tűnik, hogy az al-Kaida helyi csoportja, vagyis az Arab-félsziget al-Kaidája (AQAP) – kihasználva a belpolitikai káoszt – újabb merényleteket hajt végre már nemcsak az ország keleti és déli részén, hanem a fővárosban is. A mai napon egy öngyilkos merénylő felrobbantotta magát egy húszi állás közelében, 30-an vesztették életüket. Egy másik városban, Mukallában, szintén öngyilkos merénylő hajtott egy katonai bázisba, majd aktiválta a robbanószerkezetet. Ott legalább 20-an vesztették életüket.
Habár a merényletet még senki sem vállalta magára, de minden jel szerint az Arab-félszigeten működő AQAP nevű szunnita terrorszervezet áll a háttérben: a módszerek ugyanazok voltak, mint a korábbi robbantásoknál. A mai terrorakció azzal fenyeget, hogy kiújulnak a Szanaa ellenőrzéséért vívott összecsapások, amelyek – a mostani merényletet nem számítva – már legalább 140 halálos áldozatot követeltek szeptember közepe óta. A terrorszervezet szintén nem fogadja el a húszikat és “könyörtelen háborút” helyezett kilátásba, ha síita kormánya lesz Jemennek.