Haszan Róháni a saját Twitterén tette közzé azt a fényképet, amelyen a brit miniszterelnökkel fog kezet, mégpedig szélesen mosolyogva, miközben Cameron komoran néz a kamerába. A két fél a brit ENSZ-képviseleten találkozott egymással, de hivatalos információk nem jelentek meg azzal kapcsolatban, hogy miről beszéltek. “Remélem mindkét fél számára gyümölcsöző lesz ez a találkozó, főleg mert néhány kérdésben határozottan egyetértünk egymással.” – nyilatkozta Róháni a találkozó előtt, aki az Iszlám Állam nevű terrorista szervezet közel-keleti ámokfutására és terjeszkedésére gondolt. A brit külügyminisztérium pedig azt nyilatkozta, hogy London meg van elégedve Irán erőfeszítéseivel és az iraki kormány támogatásával.
A Reuters brit hírügynökség úgy tudja, hogy leginkább arról volt szó, hogy az Európai Unió és Oroszország kapcsolatainak romlása közepette Teherán szívesen szállítana földgázt Európának. EU is dolgozik egy terven, amely szerint a közösség az egyre barátságosabb Iránból importálna földgázt az egyre ellenségesebb Oroszország helyett. Egy európai bizottsági forrás szerint Brüsszel számára annak ellenére is középtávú fontosságú az iráni gázimport felpörgetése, hogy ehhez egyfelől fel kellene oldani a Teheránra kirótt szankciókat, másrészt új csővezetékeket kellene építeni. Ezt a felvetést támasztja alá az is, hogy Róháni a nap folyamán találkozott Heinz Fischer osztrák elnökkel is, akinek a Tasznim iráni hírügynökség szerint azt mondta, Irán biztos energiaforrás lehet Európa számára.
Nagy-Britannia és Irán között 2007 márciusában súlyos diplomáciai válság robbant ki, miután az iráni Forradalmi Gárda egységei elfoglalták a brit királyi haditengerészet egy őrnaszádját, és őrizetbe vették a személyzet 15 tagját, azzal a váddal, hogy megsértették Irán tengeri határait. Nagy-Britannia 2011 novemberében bezárta teheráni nagykövetségét, amelyet előzőleg több száz diák elfoglalt és feldúlt. A brit kormány egyidejűleg elrendelte Irán londoni nagykövetségének azonnali bezárását, és kiutasította az összes iráni diplomatát az országból. A kétoldalú viszony rendezése akkor vette kezdetét, amikor megválasztották Haszan Róhánit Irán elnökének és „óvatos diplomáciai nyitásba” és a nyugati nagyhatalmakkal való kapcsolatok rendezésébe kezdett. Ennek egyik fontos lépése volt nemcsak a szeptemberi telefonbeszélgetés Barack Obamával, hanem az is, amikor novemberben felhívta David Cameron brit miniszterelnököt.