1. Arábiai Mau, a sivatagi macska unokája. Ezek a játékos állatok a vad sivatagi macskák utódai. Úgy alkalmazkodtak a sivatagi hőséghez, hogy a füleiket hosszúra növesztették, és az ég felé meresztik, hogy elvezessék a meleget. A legviccesebb az, hogy sokan keverék macskáknak nézik őket. Csak 2008-ban ismerték el bejegyzett fajtaként ezt a főleg Kuvaitban, Katarban, az Emírségekben és Szaúd-Arábiában előforduló állatot.
2. Palesztin földikutya. Közel-keleti vak földikutyaként is emlegetik. Ez a rágcsáló évszázadok óta lepi el a palesztínai földeket, de megtaláljuk Egyiptomban, Irakban, Szíriában, Jordániában, Libanonban, Törökországban is. A legjobb kísérleti állatnak tartják, és használják is a rákkutatásban, kitűnő immunrendszerének köszönhetően.
3. Arab tahr. Közeli rokona a vadkecskének, veszélyeztetett faj, leginkább Ománban található meg, a Hadzsar hegységben. Jól alkalmazkodoptt a magaslatokhoz és a meredek lejtőkhöz durva felületű patáival, zömök alkatával és hátraívelő szarvával.
4. Szíriai hörcsög. Tudtátok, hogy az egyik legnépszerűbb házi kedvenc Szíriából származik? A szíriai hörcsögöt Nyeregtáska Úrnak hívták a helyiek, azért, mert rengeteg ételt bír felhalmozni a szájában. A vad aranyhörcsögök egyre kevesebben vannak, egyre fogy az életterük.
5. Arab nyársas antilop. A Qatar Airways címerállatát egymástól messze álló, hosszú, egyenes szarváról ismerjük fel. Majdnem kipusztult az 1970-es években, de a megóvására tett erőfeszítések sikerrel jártak, és újra tudták telepíteni ezeket az antilopféléket természetes élőhelyeiken, az Arab félsziget sivatagaiban.
6. Bunn rövidfarkú erszényes egere. Ez az apró rágcsáló valójában csak Irakban él, leginkább a Tigris és az Eufrátesz mocsárvidékét kedveli. Ez is veszélyeztetett fajta.
7. Cheesman egere. A Robert Ernest Cheesman ezredesről, egykori felfedezőről és katonáról elnevezett állat átlagban 22 centi hosszú, és az Arab félsziget mellett Irak dél-nyugati része a hazája.