A Non-stop Robberies nevű mozgalom szinte azonnal bírálni és támadni kezdte Kairó döntését. Amir Gamal az aktivista csoport egyik képviselője keményen nekiment Mamdouh al-Damatynak, az egyiptomi régiségügyi miniszternek, miután ő ugyanazt a Shurbagy nevű céget bízta meg a Dzsószer-piramis állagmegóvási munkálataival, amely már korábban jelentős károkat okozott a piramisnak.
“A cég és az egyiptomi régiségügyi minisztérium is bűncselekményt követett el. Új falak épültek, a piramist úgy kezelik, mintha új építmény lenne, ami ellentétes a műemlékvédelem nemzetközi követelményeivel.” – nyilatkozta indulatosan Amir Gamal, aki hozzátette, hogy a Shurbagy-t azért is támadják, mert a kilenc éve alapított, eddig hat nagyobb projektet elnyerő társaságnak egyáltalán nincs tapasztalata a régészeti helyszínek megóvásában” és feltehetőleg tönkreteszik a 4600 éves piramist.
Dzsószer lépcsős Egyiptom első piramisa, amely még a gízai piramis előtt épült, körülbelül i.e. 2630 körül. 1992-es földrengés után komoly károk keletkeztek a régészeti leletben, s azóta számos állagmegóvó projekt indult a világörökségi védelem alatt álló építmény megmentésére. 2006-ban Dzsószer-piramis egyik oldalában repedések keletkeztek, amit a 61 méter magas halotti komplexum melletti parkolóban turistákra váró buszok és más járművek járó motorja által a talajban keltett gyenge remegés okozott. 2008-ban egy amerikai-japán kutatócsoport kezdte meg a híres lépcsős piramis lézeres szkennelését, majd három éve egy brit csapat látott hozzá a födémek megerősítéséhez, de a munkálatoknak hamarosan véget vetett a jázminos forradalom és azt követő belpolitikai válságok sorozata.
Mentsük meg a Dzsószer-piramist (angol nyelvű, National Geographic rész):
{youtube}qvSbtf68AOg{/youtube}