Az Iszlám Állam nevű terrorista szervezet már Putyint is fenyegeti

Nem kellett sokat várni arra, hogy az Egyesült Államok és Európa után Oroszország is az Iszlám Állam nevű terrorszervezet célkeresztjébe kerüljön.  A “kalifátus” harcosai “trónfosztással” és az egész Kaukázus, valamint Csecsenföld és Dagesztán “felszabadításával” fenyegette meg Valgyimir Putyin orosz elnököt, amiért támogatja Bassár el-Aszadot és fegyverekkel látja el őt. 

“Ez az üzenet neked szól, Vlagyimir Putyin, ezt a gépet, amit Bassárnak küldtél, visszaküldjük neked, ha Isten is úgy akarja”. – jelentette ki egy a „kalifátus” kötelékében harcoló terrorista. Később így folyattatta: “És felszabadítjuk majd Csecsenföldet és az egész Kaukázust, ha Isten is úgy akarja. A trónod inog, és le is lesz döntve, amikor elérkezünk hozzád”.

Tegnap az Iszlám Állam nevű terrorszervezet egy videót rakott fel az internetre,amelyen megfenyegette és „trónfosztással” riogatta az orosz elnököt, Vlagyimir Putyint. A felvételen a kelet-szíriai – az Iszlám Állam „fővárosának” tartott Rakka mellett fekvő – al-Tabka nevű katonai repülőtéren készült, amelyet augusztus végén foglaltak el a terroristák, igaz nagy veszteségek árán. Az egyik megszerzett MiG-21-es szárnyain állva üzennek a Kremlnek és az orosz vezetésnek. Később pedig egy másik személy Bassár el-Aszad szíriai elnököt fenyegette meg, hogy “hipokrita rezsimje” hamarosan megbukik.   Az orosz főügyészség szerdán elrendelte, hogy korlátozzák az említett videóhoz való hozzáférést. Bűnügyi vizsgálatot is indított terrorcselekményre való bujtogatásért, valamint az Oroszország területi épsége elleni nyilvános fenyegetésért.

A hidegháborúban Szíria a Szovjetunió egyik legfontosabb közel-keleti szövetségese volt, s a keleti blokk szocialista országai számtalan fegyverrel és felszereléssel, valamint szakemberekkel és tisztekkel is, támogatták az arab ország hadsereg modernizációját. 1989 után egy rövid időre megromlottak Damaszkusz és Moszkva közötti viszony, amelyeket később Vlagyminir Putyin újított meg: 2005-ben Moszkva elengedte Szíria hidegháború alatt felhalmozott államadósságának kétharmadát – 13,8 milliárd dollárból mintegy 9,4 milliárd USD-t – és szerződést írtak alá a Tartuszban található, egykori szovjet kikötő felújításáról és kibővítéséről. Azóta ismét fellendült a fegyverkereskedelem és egyre több orosz befektetés érkezett az arab országba. 2011-ben kitört szíriai válság óta Oroszország – Kínával együtt – kiállt Bassár el-Aszad mellett a nemzetközi közösségben, miközben fokozta a fegyverszállítmányokat az arab országba, köztük modernebb haditechnológiai eszközöket is átadott, mint az orosz fejlesztésű pilóta nélküli repülőgépek és az S-300-as légvédelmi rakéták.

A fenyegető üzenet (sajnos egyelőre csak arab hanggal és orosz felirattal van fenn): 

{youtube}ZElTNn8xutA{/youtube}

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez