Az ötletgazda igen cseles volt – és a japán Babymetal a múlt évben világhíres is lett vele. A háttérben valódi kemény metálzenészek ültek, frontembernek (frontleánynak) viszont igazi cuki japán lányokat állítottak be. Az összhatás pedig, ahogy a metál alapra a jellegzetes cuki jpopot előadták tényleg lehengerlőre sikeredett.
{youtube}WIKqgE4BwAY{/youtube}
A Pandagram láthatóan az ő nemzetközi sikerükből indult ki, amikor összehozta a Pritz nevű bandát. A lányok itt is szépek és fiatalok, a háttérben pedig megy a metál. Az egész persze meglehetősen koppintásnak tűnik, de ők azt mondják, csak csodálatukat fejezik ki a Babymetal iránt. Bár talán nem ez a legmegfelelőbb kifejezés – azért el kell mondani, hogy egészében sem tűnik annyira ütősnek a dolog, mint a japán eredeti volt. Az egyetlen, amivel sikerült kicsit mégis felkelteni a sajtó érdeklődését, az a náci egyenruhára utaló viselet. A csapat menedzsere szerint persze csak véletlen hasonlóságról van szó, ami neki fel sem tűnt, és valójában egy közlekedési lámpa ihlette őket. Ez persze nehezen hihető, hiszen ott van mellé a németes (vagy legalább is Koreában németesnek tűnő) név és a szerelés többi része. Valószínűbb, hogy egyszerűen ezt a témát választották, mert az olyan egzotikusan keményen európai.
{youtube}OBR8PQ-BUxU{/youtube}
(Csak amikor Daily Mail kérdezte őket, jobbnak látták, ha mást mondanak.) Ázsiában ez egyáltalán nem lenne meglepő, ott a náci szimbolikához nem kötődik semmiféle politikai hátsó gondolat. Ugyanilyen erővel öltözhettek volna cowboynak vagy jegesmedvének. Általában az ilyen ügyek is csak akkor kezdenek üggyé válni, amikor az első európai meglátja őket – így volt ez az indiai Hitler bolttal (a nagybátyjáról nevezte el a boltos, aki olyan szigorú volt, hogy Hitlernek becézte a család), vagy az indonéziai SS kávézóval is.