Több pénzt költenek az esküvőre, mint amennyi van

Dél-Koreában egyre kevesebben házasodnak, és ennek elsősorban anyagi okai vannak. Azok pedig, akik mégis megteszik a nagy lépést, a szüleikhez kénytelenek fordulni támogatásért. Az ugyanis kimondatlan törvény, hogy az esküvőnek óriásinak kell lennie.

A Koreai Statisztikai Hivatal 1200 párral és szüleikkel készített felmérést a témáról. Egyértelműen kiderült, hogy a legtöbben továbbra is nagy, fényűző esküvőre vágynak, vagy legalábbis azt gondolják, hogy barátaik, ismerőseik ezt várnák el tőlük. A szülők pedig ekkor jönnek a képbe. Több mint 84 százalékuk úgy nyilatkozott, hogy – ha képesek rá – kötelességük kifizetni gyerekeik nagy napjának költségeit. Nincs messze a másik oldal sem, a gyerekek 64,8%-a is  ugyanezen az állásponton van.
Csupán 10,4%-uk mondta azt, hogy ő maga fizette ki az esküvőjét,  a válaszadók körülbelül harmada pedig csupán 40%-ot adott bele, a többit szüleik biztosították.
Fontos azonban hozzátenni, hogy mennyibe is kerülnek arrafelé az esküvők. A megkérdezettek majdnem 60%-a szerint legalább 30 millió dél-koreai won megy el az egész procedúrára. Ez nagyjából 30 ezer dollárnak felel meg, ami átszámolva valamivel több, mint hét millió forint.
A legtöbben azt nevezték meg okként, hogy egyszerűen nem akarnak leszerepelni az ismerősök előtt. Így aztán sokan beleesnek abba az ördögi körbe, hogy rengeteg embert hívnak meg – így nyűgözik le az embereket -, ez viszont abban is segít, hogy az ajándékba adott  hozzájárulások csökkentik az esküvő költségeit. Egyben persze növelik is, hiszen annál több embernek kell biztosítani a vacsorát és a helyet.
Shin Sang-chul, egy civil aktivista szerint “igen szomorú trend az, amely arra kényszeríti az embereket, hogy óriási összegeket adjanak ki, csak azért, hogy ne nézzék le őket az ismerőseik.”

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez