Felépül a pekingi Császári Palota mása a kínai Hollywoodban

Már csaknem kész a Császári Palota és a Tiltott Város mása Hengdianben. Ebben a csendes keleti tengerparti városkában a világ legnagyobb szabadtéri stúdiójában forgatják majd a történelmi filmeket.

Kína versenyre akar kelni Amerikával a film terén is: egyre másra épülnek az óriási stúdiók, melyek szuper produkciók elkészítését is lehetővé teszik. Ilyen lesz a világ legnagyobb szabadtéri stúdiója is, mely a hatalom központját teremti újjá a film számára. Pekinget Dzsingisz kán unokája alapította, akit mongol néven Kubilajnak hívtak, de kínai neve Ho Pili volt. Dinasztiája, a Jüan nevet vette fel Kínában, de az akkori hatalmi központból szinte semmi sem maradt. A Ming császárok palotáiból viszont igen. A hatalom központja annyira mitikussá vált a kínaiak szemében, hogy amikor Mao Cetung a kommunista hadsereg élén átvette a hatalmat Pekingben, maga is ide költözött be. A Tiltott Város tehát továbbra is tiltott város maradt: ma is itt lakik és dolgozik a kínai vezetők legfelső köre. Ám a Palota egy része látogatható, éppúgy mint a híres császári parkok. A Pejhaj vagyis az Északi Tó nyitva áll a turisták előtt míg a Cunnanhaj, a Középső és a Déli tenger továbbra is a Tiltott Város része.
De a mozi számára semmi sincs tiltva, ezért épül a hasonmás palota kicsit odébb a tengerparton. Mao Cetung idején még a császárok elleni lázadókat és forradalmárokat dicsőítették Kínában. Azóta viszont mind nagyobb a nemzeti büszkeség: a Mennyei Birodalom császárai ma már elismert személyiségek, akiknek idejében Kína valódi nagyhatalom volt , nemhiába hívták a Középső Birodalomnak. A Tiltott Város mai urai ugyanerre törekszenek, de persze a film és az internet korában. Ezért láthatjuk hamarosan a kínai császárság múltját élethű környezetben: egy hű másolatban a kínai Hollywoodban, a világ legnagyobb szabadtéri stúdiójában a keleti tengerparton Kínában.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez