Kínai-német gazdasági paktum

20 kínai és 13 német miniszter vitatja meg a stratégiai fejlesztési irányt Kína és Németország kapcsolatában Berlinben, Merkel kancellár és Li Kocsiang kínai kormányfő vezetésével. A két állam kereskedelme tavaly 160 milliárd dollár volt.

 

 

 

 

 

Ezzel Németország messze az első Peking európai partnerei között. Mindenekelőtt a technológiai együttműködés fokozását tartják fontosnak Kínában, különösen a gyógyszeriparban és a környezetvédelemben.

Kínában a roppant gyors növekedés komoly környezeti károkat okozott, a következő években ezt próbáljak mérsékelni. Most 100 együttműködési javaslat van az asztalon.
Németország már régóta aktív Kínában. A Volkswagen éppen úgy akar a világ első számú autós cége lenni, hogy kínai részlege dinamikusan növeli eladásait. Kína hamarosan az első helyre kerül Németország gazdasági partnerei között. Más oldalról nézve Peking külföldi partnerei között Németország csak a hatodik. Mindkét félnek érdeke a kapcsolatok dinamikus fejlesztése, annális inkább, mert Németország gazdasága, valamint az eurozóna újabb recesszió elé néz.

A Bayer gyógyszergyár számára a Nagy Kína piaca a harmadik legfontosabb a világon– nyilatkozta a China Dailynek a cég kínai vezérképviselője. Nagy Kína magán a Kínai Népköztársaságon kívül HongKongot, Makaot és Tajvant jelenti. A német és általában a külföldi gyógyszerek nagy presztízsnek örvendenek Kínában, ahol nem nagyon bíznak a hazai termékekben.

“Amikor ott éltem magam is tapasztaltam, hogy a kínai gyógyszerek nem épp hatékonyak. Amikor erről panaszkodtam kínai barátaimnak, ők csak filozofikusan megjegyezték, hogy legalább nem is ártottak a kínai gyógyszerek.”

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez