3,7 milliárd jüan marad a kisvállalkozóknál az adókedvezmények miatt. Ez mintegy 600 millió dollár. Kína vezetői ezzel kívánják növelni a hazai vállalkozók esélyeit, s egyben fokozni a belső fogyasztást.
Kína exportra orientált gazdaságát fokozatosan szeretnék kiegyensúlyozottabbá tenni. A Mennyei-Birodalom a világ legnagyobb exportőre lett, de a globális gazdaság lassulása komoly gondot jelent Kínának is. Pekingben úgy döntöttek, hogy a hazai piac fejlesztése legalább annyira fontos, mint az export.
Kína 1,4 milliárdos lakosságának körülbelül az egyharmada rendelkezik olyan vásárlóerővel, amely összemérhető a fejlett világ középosztályával.
A kisvállalkozók adómentessége nem örökérvényű. A rendelkezés a jövő év végéig lesz érvényben, aztán majd kiderül, hogy a központi költségvetés megvan-e a 3,7 milliárd jüanos adóbefizetés nélkül.
Persze az is kiderülhet, hogy az adókedvezmények miatt a kisvállalkozók közepes, vagy épp nagyvállalkozók lesznek. A könnyítések arra ösztönözhetnek nem egy kisvállalkozót, hogy bejelentse cégét. Ez is az új rendelkezés egyik célja, hiszen az adócsalás nemzeti sport Kínában is.