A kínai sziget, amely önálló tartomány is lett speciális körülményei miatt, a dél-koreai Jeju szigettel együtt érdemelte ki ezt az elismerést.
A China Daily hangsúlyozza, hogy nemzetközi elismerésről van szó, melyből a turistaparadicsomnak számító Hajnan profitálni szeretne, mégpedig az egészségi turizmus terén. Kínában ugyanis olyan rossz a víz és a levegő a legtöbb nagyvárosban, hogy egy hazai rekord nemigen érdekelhetné a külföldieket, mert Pekingben, vagy Sanghajban alig lehet levegőt venni. Hajnan tehát nemcsak ehhez képest jó hely, de nemzetközi összehasonlításban is megállja a helyét– állítja a nemzetközi szakértői bizottság.
A hatvan év felettiek száma 1,2 millió, ez a lakosságnak több mint 13%-a. Ebből az is látszik, hogy Hajnan szigete Florida-hoz hasonlóan kezdi a nyugdíjas Paradicsom szerepét betölteni Kínában. Ez persze azt is jelenti, hogy nagy az értéke egy letelepedési engedélynek a szigeten. Erről most nem ír a China Daily, de gyakori a korrupció, mert sokan akarnak a Hosszú Élet szigetén élni Kínában, ahol még mindig központilag szabályozzák a lakosság mozgását.
1,4 milliárdos népesség mellett az némiképp érthető, hiszen mi lenne, ha minden kínai nyugdíjas nekilódulna, s a Hosszú Élet szigetére, Hajnanra akarna költözni?