Chennaiból érkeztek Koreába júliusban, mert meghívást kaptak, hogy részt vegyenek egy vallási találkozón. A magukkal hozott dokumentumok alapján keresztény vallási vezetőkként azonosították magukat. Valójában hindu gazdák voltak.
Nem is jelentek meg a rendezvényen Busanban, hollétük pedig továbbra is rejtély. A meghívást a Keresztény Nemzetközi Ifjúsági Baráti Társaságtól kapták, amely tájékoztatta a bevándorlási hivatalt, miután nem jelentek meg.
Öt bevándorlót elfogtak Busan közelében. Illegálisan dolgoztak egy gyárban.
Azt mondták a nyomozóknak, hogy körülbelül 100,000 wont (23 ezer forint) kerestek egy hónapban Indiában. 7 millió wont (több mint 1.5 millió forint) fizetettek a hamis papírokért, hogy Koreába jöhessenek.
A bevándorlási hivatal tisztviselői elmondták: a nemzetközi események irányításához és szervezéséhez sokkal jobb háttérellenőrzések szükségesek a tengerentúlon.
A legnagyobb probléma a koreai vízumok kiadása. 2011-ben 10 nepáli állampolgár lépett Korea területére, hasonló vallási eseménnyel kapcsolatos meghívólevéllel, majd eltűntek. Ötöt megtaláltak, de a többiek továbbra is szabadon vannak.
Illegális bevándorlók ellen nem lehet büntetőeljárást indítani, kivéve, ha bizonyítható, hogy tetteik szándékosak voltak. A szervezetek, melyek meghívnak külföldieket, nem kötelesek jelenteni, ha egy bevándorló nem jelenik meg az eseményen.
A bevándorlási hivatal körülbelül 45.041 illegális külföldit tart számon, akiknek holléte továbbra is tisztázatlan.