“A robotpilóta éppúgy érzékeli a repülő tárgyakat, mint az ember”- mondja a tervező. “Szeme olyan, mint az emberé, az agya viszont precízebb, mert a számítógép ritkábban téved, mint az ember.”
Dél-Koreában és Japánban óriási léptekkel halad előre a gazdaság, sőt a hétköznapi élet robotizálása is, mert az olcsó bevándorló munkaerő helyett így akarják megoldani a gazdaság munkaerő szükségletét. A robotok már a pénzügyi életben is egyre fontosabb szerepet játszanak. A tőzsdéken egyre kevésbé emberek, mindinkább számítógépes programok mérik össze a tudásukat.
HongKongban egy kiváló képességű emberszabású robot bekerült egy pénzügyi cég igazgató tanácsába is. Vital ott üldögél, amikor arról kell dönteni, hogy milyen értékpapírokat vegyenek, vagy adjanak el Ázsia egyik legforgalmasabb tőzsdéjén, a hongkongin. Sok jövőkutató úgy véli, hogy a robotok egyre inkább felválthatják az emberi munkaerőt az élet legtöbb területén, ez pedig forradalmi átalakulást indíthat el a társadalmakban.
A pilóták jelenleg nagyon jól fizetett elit munkakört töltenek be, ám ha az emberszabású robot lefőzi őket, akkor mihez kezdenek? Egyelőre a robotpilóta még drágább, mint az ember, de kérdés, hogy meddig?