Az Országos Reformbizottság nagyhatalom Kínában, mert ez a testület osztja el a nagy pénzeket. Itt volt második ember csaknem tíz évig Liu Tienan.
Érdemes volt őt megvesztegetni, hisz nem volt szemérmes. Nemcsak magának, de a fiának is kért ezt azt. A bíróság előtt elismert mindent, hogy elkerülje a halálbüntetést, mely ilyenkor a magas pozíció és a nagy összeg miatt Kínában szinte kötelező. A 35 millió jüan csaknem 6 millió dollárt jelent, ez már amerikai mércével mérve is szép pénz. Persze nyomába sem léphet a korrupcióellenes kampány fő célpontjának, Kína egykori belbiztonsági főnökének. Csou Jungkangtól és családjától 90 milliárd jüan értéket koboztak el. Ez dollárban mintegy 14,5 milliárd. Ezzel Csou Jungkang és családja a világ leggazdagabb famíliái közé került. Most pedig házi őrizetbe.
A Kínát kormányzó kommunista párt központi bizottsága októberben ülést tart. Pekingi hírek szerint ott döntenek az egykori nagyhatalmú mandarin sorsáról. Csou Jungkang 2012 előtt halhatatlan volt, vagyis tagja a kommunista párt legfelső vezetésének. Ilyen magasrangú vezető nem állt még bíróság előtt azóta, hogy Mao özvegyét, Csiang Csing asszonyt a törvény elé idézték. Az egykor majd mindenható Mao felesége politikai gyilkosságai miatt került börtönbe, ahol egy idő után öngyilkos lett.
Jelenleg is börtönben van Po Hsziláj, a Politikai Bizottság egykori tagja, aki korrupció miatt bukott le. Mind ő, mind pedig Csou Jungkang a jelenlegi államfő, Hszi Csinping ellenfele volt a politikai harcban, így bukások csak részben kapcsolódik a korrupcióellenes kampányhoz.
Valójában sokkal inkább arról van szó, hogy a Kínát kormányzó kommunista párt vezetője, Hszi Csinping a korrupcióellenes kampány révén kíván megszabadulni elleneleitől a Mennyei-Birodalomban.