27,5 millió eurós segélyt nyújt Peking Malinak, amely még mindig nem tért egészen magához a háború után. Az afrikai állam ezenkívül még 12 millió eurós kamatmentes hitelt is kap Kínától.
Mindkettőre rá is szorul Mali, hiszen már a háború előtt is Afrika egyik legszegényebb országa volt. A harcok teljesen tönkretették az ország amúgysem túlságosan fejlett infrastruktúráját. Fontos tehát a Bamako-Conakry vasút és az új híd a Niger folyón. Persze Guineában jelenleg az Ebola pusztít, de a jövőben fontos lehet, hogy Mali fővárosa közelebb kerüljön az óceánhoz.
A kínaiak másképp is gondoltak a jövőre. 600 diák kap ösztöndíjat Maliban, hogy három évig Kínában tanulhasson. Ilyen módon olyan szakemberek lesznek majd Maliban, akik kiválóan ismerik a kínai nyelvet és a szokásokat. Kína Afrika legnagyobb gazdasági partnere, erről a szerepről nem is kíván lemondani.
Peking azért népszerű Afrikában, mert nem szól bele a belső dolgokba, nem foglal nyíltan állást politikai vitákban. Kína minden országgal a kölcsönös gazdasági előnyök alapján tárgyal és egyáltalán nem zavarja, ha az érintett állam vezetője esetleg rendszeres bírálat tárgya a nyugati sajtóban. Mali háborús válsága idején sem foglalt Kína állást, de az első között volt, amikor kis kórházat épített roham munkában a háború által elpusztított Északon Maliban.