A kereskedelmi részleg adhat különböző kedvezményeket az eladás érdekében. A vevők ezt használták ki. Lefizették a részleg vezetőjét és sok munkatársat azért, hogy adjanak kedvezményeket.
A kedvezményt a Huawei adta, a megvesztegetési pénzt a Huawei munkatársai. A cég vezetője bűnös kapzsiságról beszélt a vizsgálat kapcsán.
A Huawei egykor a kínai hadsereg kutató laboratóriuma volt. Az ennek élén álló ezredes hozta létre az informatikai céget Sencsenben, HongKong közelében. Ma már a Huawei a harmadik a globális piacon a Samsung és az Apple mögött. Különösen a szegényebb országok piacain arat, mert olcsó készülékeket fejlesztett ki Afrika és India számára. A Huawei tagadja, hogy továbbra is szoros kapcsolatban állna a hadsereggel, de Amerikában erre hivatkozva nem kap szerződéseket, mondván hogy stratégiai területről van szó.
A Huawei mostani korrupcióellenes kampánya része annak az átfogó országos akciónak, mely megpróbálja csökkenteni a hatalmas korrupciót Kínában. A kampányt Hszi Csinping elnök hirdette meg a kormányzó kommunista párt legutóbbi kongresszusán még 2012 őszén. Azóta sok magas rangú párt és kormányzati vezető lebukott.
Az utóbbi időben került sor a vállalati szektorra is. Ez a hazai cégek mellett kiterjed a külföldi vállalatokra is, a legnagyobb vizsgált korrupciós ügy a Glaxosmithkline gyógyszeróriás visszaéléseinek ügye. Ezzel kapcsolatban 3 milliárd dolláros korrupcióról beszélnek Kínában.