A brit főkonzul összeházasodott férfi partnerével Kínában

A meleg házasság nyomán nagy vita bontakozott ki a kínai Twitteren, a SinaWeibon. “Ez itt Kína! Itt ezt nem illik! Olyan ez, mint Róma a császárság végnapjaiban!” Sok sikert kívánok a szerelmes párnak a házassághoz!”- ez volt a két véglet.

 

 

 

 

 

Sanghaj brit főkonzulja hivatalosan is összekötötte a sorsát egy kínai származású amerikai férfival, akivel már eddigis együtt éltek.

A brit nagykövet adta össze a meleg párt, és minden jót kívánt nekik, személyesen is, meg a Twitteren is. Az új brit törvények szerint minden diplomáciai kirendeltségen mód van brit polgárok házasságkötésére akkoris, ha azonos nemhez tartoznak. Kínában viszont a törvények tiltják a homoszexuális kapcsolatot és semmifajta hivatalos viszony nem lehetséges.

A meleg kapcsolat nem bűncselekmény, de nem is engedélyezett, vagy épp elfogadott. Vidéken tökéletesen elfogadhatatlannak tartják az azonos neműek kapcsolatát, de a nagyvárosokban más a helyzet. Sanghajban, Kína legnagyobb városában, ahol a brit főkonzul dolgozik, meleg bárok és klubok üzemelnek, a hatóságok tudtával.

Mindebből egyáltalán nem következik, hogy a meleg kapcsolatok legalizálása bármilyen formában felmerülhethe a Mennyei-Birodalomban. A SinaWeibo vitájában is nagy többséget alkottak a negatív vélemények. Abban viszont egyetértés volt, hogy hiba lágerekbe zárni a melegeket, ahogy erre Mao elnök idejében elég gyakran sor került. Akkoriban a homoszexualitást a “dekadens burzsoá életforma” jellegzetességének nevezték, és a hatóságok ennek megfelelően üldözték is.

Persze ennek furcsa következményei is voltak. Ha valaki melegnek vallotta magát, akkor nem sorozták be, ezért sok fiatal homoszexuálisnak vallotta magát, mert nem akart katona lenni. Erre rájöttek a hatóságok is és hosszú láger büntetéseket róttak ki azokra a fiatalokra, akik úgy akarták elkerülni a katonai szolgálatot, hogy homoszexuálisnak vallották magukat Kínában.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez