Ezt a kérdést teszi fel most a malajziai kormány, csakhogy kissé későn. A nevezetes hackervírus ugyanis egy nappal a repülőgép eltűnése után érkezett meg a malajziai hatóságok számítógépeire.
“Ilyen gyorsan egy ilyen szupervirust nem lehet kifejleszteni”- állítja Malajzia vezető vírusszakértője. Egyáltalán mikor vették észre a malajziai hatóságok, hogy kínai vírus van a rendszerben? Csak most? Több mint öt hónappal az eset után? Ha pedig korábban is észrevették, akkor miért most csinálnak belőle ügyet? Biztos, hogy Kínából érkezett a vírus, hiszen a feladó lehetett stróman is? Elég sok a megválaszolatlan kérdés.
A gép Kuala Lumpur és Peking között repült mielőtt eltűnt. Az utasok kétharmada kínai volt, így érthető, ha a Mennyei-Birodalomban érdeklődtek az ügy iránt, de ennyire?! Fennáll a gyanú, hogy nem civil hacker műve a szupervírus, hanem a kínai hírszerzés volt kiváncsi arra, hogy mit tudnak Malajziában az eltűnt gépről.
A kínai hírszerzést az Egyesült Államok hivatalosan is azzal gyanúsítja, hogy szisztematikusan megpróbál behatolni az amerikai hatóságok rendszereibe. Öt kínai hírszerző tiszt ellen vizsgálat indult, mert Washingtonban azt gyanítják, hogy ők irányítják az internetes kémkedést a Mennyei-Birodalomban.
Peking természetesen cáfol és rámutat arra, hogy Snowden leleplezései jól mutatják azt, hogy Amerika sem ártatlan bárány. Az amerikai hírszerzés lehallgatta a kínai vezetők védett mobil telefonjait is.
Mindez persze nem visz közelebb az eltűnt gép rejtélyéhez, de megerősíti azt a gyanút, hogy hírszerző szolgálatok internetes csapatai szerepet játszhattak abban, hogy az MH370-es Boeing óriásgép eltűnt.