Már nemcsak Kínában, de Japánban is vizsgálják az OSI nevű amerikai élelmiszer-szállító készítményeit, melyek romlott húst tartalmaztak Sanghajban. Az Illinois államban bejegyzett cég tulajdona volt a Husi nevű kínai élelmiszer-szállító, amely már több mint tíz éve látta el húskészítményekkel az amerikai gyorséttermeket és kávézókat Kínában és Japánban.
Kínában különösen azért váltott ki különösen nagy botrányt a romlott húskészítmények ügye, mert egy külföldi cégnél történt mindez. A kínaiak általában jobban bíznak a külföldi élelmiszerben, mint a hazaiban, mert azt gondoljàk, hogy ott szigorúbb az ellenőrzés, ezért hajlandók többet is fizetni. Most Sanghajban kiderült: hiába. A Mekiben és a többi amerikai gyorsétteremben, vagy kávézóban is lehetett romlott húst enni.
Japánban állítólag a csirkehús 20%-a volt romlott. Ezt az eladók gondosan összekeverték a friss hússal, így a szállítmányok átvevői nem észlelték azonnal a problémát. Végül észrevették és most mind Kínában, mind pedig Japánban nagyon szigorú vizsgálatot vár el a közvélemény. A kínai rendőrség fogadkozik, hogy nem lesz bocsánat a bűnösöknek. Persze a megingott bizalmat nehéz lesz helyreállítani, hiszen ha Kína legnagyobb városában Sanghajban, amely a nyugatosodás szimbóluma a Mennyei-Birodalomban lehetséges az, hogy romlott húst árusítson néhány világhírű amerikai cég, akkor melyik étteremben lehet megbízni?
A Meki és a többi amerikai multi attól tart, hogy más ázsiai országban is vásároltak romlott kínai húst, melyet aztán friss hússal kevertek a vendégek félrevezetésére. Mi lesz, ha ez kiderül? Ki jár akkor a Mekibe Kelet-Ázsiában?